KULÜP SAHASI

- Türkiye’nin Toskanası Urla’da, İzmir Çeşme yolu üzerinde içmeler bölgesinde, Torasan Köyü’nün güneyinde, SIRASELVİLER Sitesinin batısına bitişik, yaklaşık 50 dönüm arazi üzerinde beş adet Par-3, bir adet de Par-4 olmak üzere toplam altı çukur olarak tesis edilmiştir.
- Sahamız doğudan batıya doğru meyilli olup İçmeler Körfezine, Karaburun Yarımadasına ve İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Kampüs alanına hakim bir arazidedir. Çok yakınında (Güneydoğu yaklaşık 250 mt) SAMUTBABA Türbesi bulunmaktadır.
- Sahamıza ulaşım gayet basit olup, hem İzmir – Çeşme otobanından, hem de İzmir – Çeşme normal karayolundan rahatlıkla ulaşılabilir. İzmir ve Çeşme’ye yaklaşık yarım saatlik mesafededir.
- Sahamızda yılın dört mevsiminin her gününde, zevkle golf oynanabilir. Denizden Karayel, güneyden Lodos rüzgarlarının etkisinde olup, yazın serin, kışın ise ılık bir havaya sahiptir.
- 6 çukur sahamızın parkur uzunluğu toplam 900 mt’dir. 4 kişilik bir gurup yürüyerek yaklaşık bir saatte turu tamamlar. İsteyen oyuncular 3 tur dönerek 18 çukur oynama zevkini yaşayabilir.
- Golf’le tanışmak veya golf’e yeni başlamak isteyenler ile oyununu geliştirmek isteyenler için, DIVIDER RANGE, CHIPPING, PUTTING GREEN ve EĞİTİM BUNKER’ı mevcuttur. Kulübümüzle iletişime geçerek Türkiye Golf Federasyonu Lisanslı antrenörlerimizden golf dersleri alabilirsiniz.
- Golf oyunu sonunda oturup oyununuzu analiz edebileceğiniz, dinlenebileceğiniz ve sıcak soğuk içkilerinizi yudumlamayabileceğiniz kafemiz mevcuttur.

PAR-3 | 120 metre

Kulüp evinin önünden başlayan doğudan batı’ya meyilli ve green’i tee seviyesinden aşağıdadır. Fairwayde bir yükselti ve green’e 15 m. Mesafede büyükçe bir bunker, Green in arkasında ve sağında su engelleri bulunmaktadır.

Green alanı 23x17=391 m2 dir. Seçeceğiniz uygun demir ile rüzgarı da dikkate alarak yapacağınız tee vuruşunuzun green i bulması zor olmayacak ve size yüksek moralli bir başlangıç sağlayacaktır.

Green de de eğimlere dikkat ederek yapacağınız pata vuruşunuzla deliği bularak zevkli çukuru tamamlamış olursunuz.