İzmir Golf Kulüp

Başkanın Mesajı

KULÜP

Başkanın Mesajı

Sevgili üyelerimiz ve golfçüler,
İzmir’in ilk ve tek golf kulübü İzmir Golf Kulübü’nü birbirinde kıymetli arkadaşlarımız ile 2014 yılında kurduk. 2015 yılında ise golf antreman ve eğitim sahası olarak kullanmak üzere Urla Sıraselviler’de 64 dönümlük bir alanı kiraladık.

Üyelerimizin özverili çabaları ile bu alanı tamamladık ve Mayıs 2018’den itibaren golfçülere hizmet verebilir hale getirdik.

Sevgili golfçüler, bilindiği üzere golf çağdaş toplumlarda önemli bir spor faaliyeti olmakla birlikte, sosyal ve kültürel alan ile iş yaşamı açısından da çok önemli bir faaliyet olarak kabul görmekte ve teşvik edilmektedir.

Son yıllarda başta Antalya olmak üzere Türkiye’de de golf sahaları artmış ve buna bağlı olarak Türkiye’de de golfe ilgi artmıştır. Bugün Antalya dışında, İstanbul, Bodrum, Kuşadası, Ankara ve Samsun’da golf sahaları mevcuttur. Son olarak da İzmir Golf Kulübü tarafından Türkiye’nin en çağdaş ve en güzel kenti İzmir’e küçük de olsa bir golf sahasının kazandırılılmasını çok önemli bir adım olarak görmek gerekir. Bugüne kadar kendi kişisel çabaları ile golfe başlayan İzmirli Golfçüler açısından bu bir fırsat ve başarıdır.

Sevgili üyeler, bir başlangıç olarak görülmesi gereken bu 4 yıldan sonra birer golfçü ve sporsever olarak her birimize düşen en önemli görev, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere golfçü sayısını artırmaktır. Çünkü en iyi biz golfçüler biliriz ki golf; ahlaklı, güçlü ve başarılı insanların yetişmesinde çok önemli katkılar yapabilmektedir.

Bu bilinçle, önümüzdeki dönemlerde İzmir’de, İzmir’e yakışır şekilde, binlerce golfçünün ve onlarca sahanın olduğu günleri hep birlikte görmek dileği ve niyeti ile tüm golfseverlere ve dostlarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

İzmir Golf Kulübü Başkanı
Heval Savaş Kaya
Videoyu oynat
YERİNİZİ AYIRIN!

Online Saha Rezervasyon Başvurusu

Sahayı kullanacağınız günleri seçin, Başvurunuzu kolayca yapın. Kesin rezervasyon için sizi geri arayalım
Hizmetlerimiz

İzmir Golf Kulübü Hizmetleri

50 dönüm üzerinde tüm imkanlara sahip tesislerimizde Golfe yeni başlayanlardan üst düzey ustalara beklentileri karşılayacak ve Golf konusunda daha da uzmanlaşmalarını sağlayacak olanaklar sunuyoruz.
Bireysel ya da grup golf eğitimleri ya da özel dersler
Yerel ve ulusal katılıma açık golf turnuvaları
Yıllık bireysel ya aile üyeliği ile ayrıcalıklar
Konserler, tadım geceleri, söyleşiler, buluşmalar
Güzel yemek, güzel içecekler, güzel dostluklar
Şirketler için eğlenceli aktiviteler mini turnuvalar