İzmir Golf Kulüp

Tarihçe

Tarihçe

Dünden Bugüne İzmir Golf Klubü

Kulübümüz 20.03.2014 tarihinde İzmir Golf Spor Derneği olarak kurulmuştur. Kulübümüzün genel amacı gerek Kulüp üyeleri gerekse konukları yararına spor olanakları sağlamak ve geliştirmektir. Kulübümüz, üyeleri arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleri geliştirmek, üyeleri arasında dayanışmayı sağlamak ve üyelerini teşvik ederek, kendilerinin ve konuklarının yararlanacağı çağdaş tesisler oluşturmaktadır. Kulübümüz, ülke sporunun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla bu tesislerini hizmete hazır halde tutarak isteyen kulüp üyelerinin ve konuklarının yararlanmasına sunmayı hedeflemektedir. Ayrıca Kulübümüz, golf sporunun her kesim tarafından oynanmasını sağlamak için dezavantajlı kesimler arasında yaygınlaşmasını ve dezavantajlı kesimlerin golf sporuna ilgisini artırmayı önemli bir sorumluluk olarak görmektedir.

Kulübümüz, golf sporunun öncelikle İzmir olmak üzere Türkiye genelinde tanıtılmasına yardımcı olmak, bu spor dalı ile uğraşan diğer ülkelerdeki kulüpler ile beraber projeler ve turnuvalar yapmak, edineceği tesislerde üyelerine yönelik ayrıcalık ve imkanlar sunmak amacındadır.
 
Golf sporu aynı zamanda doğal çevrenin korunmasında öncelik eden bir spor dalıdır. Golf çevreye uyumlu ve saygılı bir spordur. Kulübümüz golf sporuna gönül vermiş kişi ve kurumlar ile olan dayanışmayı arttırarak, bu sporu tanımayan kişi ve kurumlara tanıtmak, ortak faaliyet alanları yaratarak gençliğimize golf sporu yapmanın görsel ve fiziksel fayda ve zevklerini anlatmak, golf sporu yaparak doğal çevremizin güzelliklerinin korunmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak amacı ile kurulmuştur.

Saygılarımızla.
Videoyu oynat
Videoyu oynat
YERİNİZİ AYIRIN!

Online Saha Rezervasyon Başvurusu

Sahayı kullanacağınız günleri seçin, Başvurunuzu kolayca yapın. Kesin rezervasyon için sizi geri arayalım
Hizmetlerimiz

İzmir Golf Kulübü Hizmetleri

50 dönüm üzerinde tüm imkanlara sahip tesislerimizde Golfe yeni başlayanlardan üst düzey ustalara beklentileri karşılayacak ve Golf konusunda daha da uzmanlaşmalarını sağlayacak olanaklar sunuyoruz.
Bireysel ya da grup golf eğitimleri ya da özel dersler
Yerel ve ulusal katılıma açık golf turnuvaları
Yıllık bireysel ya aile üyeliği ile ayrıcalıklar
Konserler, tadım geceleri, söyleşiler, buluşmalar
Güzel yemek, güzel içecekler, güzel dostluklar
Şirketler için eğlenceli aktiviteler mini turnuvalar